Прибуткові частини бюджетів міст лівобережної України в 20-ті роки ХХ ст.

Жмака В.М. Прибуткові частини бюджетів міст лівобережної України в 20-ті роки ХХ ст.

Жмака Віталій Миколайович – кандидат історичних наук, старший викладач кафедри історії України Сумського державного педагогічного університету ім. А. Макаренка

• У статті досліджуються бюджети міст Лівобережжя у 1920-і роки, зокрема їх прибуткові частини. Автором детально проаналізовано історіографію і джерельну базу проблем. На основі статистичних даних з’ясовано, яким чином відбувалося формування прибуткових частин міських кошторисів у роки непу: визначено розміри бюджетів; зроблено порівняння бюджетів округових і неокругових міст; встановлено розмір коштів, що припадали на одного міського мешканця; з’ясовано основні статті надходження коштів у містах різних типів; здійснено порівняння з дореволюційним періодом; зроблено узагальнюючі висновки.
  • Бюджет, міста Лівобережжя, 1920-і роки