Етнонаціональний аспект “радянізації” Закарпаття: влада та інтелігенція

Капітан Л.І. Етнонаціональний аспект “радянізації” Закарпаття: влада та інтелігенція

Капітан Лариса Іванівна – кандидат  історичних наук, доцент, декан заочного факультету Мукачівського державного університету.

• Висвітлюються аспекти нищівного впливу кампанії ідеологічного контролю інтелектуальної свободи інтелігенції Закарпаття з боку влади в умовах “радянізації”. Автор наголошує, що у повоєнні роки система моральних настанов науково-педагогічної інтелігенції Закарпаття була в прямій залежності від лінії ВКП(б) і ці процеси в 40-50-х роках XX ст. на теренах всієї УРСР мали не лише згубні наслідки для науково-педагогічної інтелігенції, а й затримали розвиток вітчизняної наукової думки, збіднили українську національну культуру.
  • Закарпаття, Україна, післявоєнний період, радянізація, науково-педагогічна інтелігенція, ідеологія, націоналізм, влада, політико-адміністративний тиск